Yıl-Mek tiyatro kursları başladı


Yıl-Mek tiyatro kursları başladı

Yıl-Mek tiyatro kursları başladı


 Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Sahnesi'nde tiyatro eğitimleri başladı.

Yıldırım Belediyesi Ücretsiz Meslek Edindirme Kursları (Yıl-Mek) kapsamında tiyatro eğitimi yeni dönemine başladı. Mayıs sonuna kadar devam edecek olan eğitimlerde, gençler geleceğin tiyatro sanatçısı olabilmek için çaba sarfedecek. Üç kategoride tiyatro eğitimi veren Yıldırım Belediyesi, kursiyerlerine, empati yapabilme, estetik algılama, güzel konuşma, dayanışma ruhunu benimsetme, tiyatro sanatını sevdirme, bireyin kültürel ve sanatsal gelişimi ile iş ve meslek edinmek isteyenlere alt yapı oluşturmayı hedefliyor.

Aldıkları tiyatro eğitimi sonrası çocuk oyunu ve büyük oyunu sahnelemeyi hedefleyen kursiyerler, provalarını aralıksız sürdürüyor. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, "Yıldırım ilçesi bir çok kültürü içinde barındırıyor. Vatandaşımıza bir çok kültürel etkinlikler sunarken, ücretsiz eğitimler de veriyoruz. Yıl-Mek kapsamında 35 branşta binlerce kursiyeri meslek sahibi ve hobi edindiriyoruz" dedi.

Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Tiyatrosu Sorumlusu Engin Dörtkardeş ise her hafta değişik bir oyunu sahneleyeceklerini belirtti.

İHA : 09 Kasım 2008

« Geri Yukarı Facebook'ta Paylaş


Sizde Yorum Yapın!

Adı Soyadı: Yorum:
e-posta:
*lütfen gerekli alanları doldurunuz!
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan benimilim.com veya alt sayfaları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.